Pastebima, kad didžioji dalis žmonių medicinos įstaigas ir savo gydytojus aplanko tik tuomet, kai susiduria su sveikatos problemomis, tačiau tai yra netinkama praktika, todėl būtina reguliariai ir profilaktiškai lankytis pas medikus, kurie galėtų padėti laiku užkirsti kelią įvairiems rimtiems sveikatos sutrikimams, tarp kurių neabejotinai yra ir viena baisiausių ligų – vėžys. Tačiau taip pat labai svarbu, kad ir patys savo sveikatai skirtumėte pakankamai deramo dėmesio, todėl pateiksime jums 5 simptomus, kurie gali byloti apie vėžį.

  1. Netikėtai ir greitai pradėjęs kristi svoris

Nesportuojate ir nesilaikote griežtą dietą primenančios mitybos programos, tačiau jūsų svoris pradėjo labai sparčiai kristi? Tai gali būti rimtos ligos priežastis. Neretai pacientai, kurie susiduria su greitu ir nelauktu svorio mažėjimu, serga žarnyno vėžiu, todėl jei pastebėjote tokius simptomus, nedelsiant apsilankykite pas gydytoją – ankstyvoje vėžio stadijoje galite efektyviai užkirsti kelią didesnėms komplikacijoms. Tačiau kita vertus, pasitaiko atvejų, kai tokie simptomai byloja apie dar didesnę problemą, kuomet prasidėjus vėžio metastazėms, jis išplinta į kepenis.

  1. Pasunkėjęs kvėpavimas

Plaučiu vėžiu sergantys pacientai dažnai susiduria su pasunkėjusiu kvėpavimu. Todėl jei pastaruoju metu jums vis dažniau trūksta oro, tai tikrai nebūtinai yra prasidedančios astmos požymis – apsilankykite pas gydytoją, kuris paskirtų jums tyrimus.

  1. Pilvo (arba skrandžio) apačioje jaučiamas skausmas

Jei dažnai jaučiate skausmą apatinėje pilvo arba skrandžio dalyje, tai gali būti kiaušidžių cistos, tačiau atvejų būna labai įvairių, o kai kurie iš jų susiję su vėžiu.

  1. Padidėję limfmazgiai arba ant kūno atsiradę guzeliai

Nemanykite, kad limfmazgiai gali padidėti (sutinti) tik kaklo srityje, todėl jei pastebite, kad ant jūsų kūno atsirado įvairių guzelių, pats metas sunerimti. Tai byloja, kad jūsų organizme vyksta neigiami pokyčiai. Todėl nelaukite, kol tokie negalavimai taps dar rimtesni.

  1. Neįprastai atrodantys nagai

Jei pastebėjote, kad jūsų nagų išorė pasikeitė, tai gali būti įvairaus tipo vėžio padariniai. Pavyzdžiui, jei po jūsų nagais atsirado juodos arba rudos dėmelės, tai gali pranešti apie odos vėžį. Taip pat, jei nagai labai balti – problema kepenyse.

PALIKTI KOMENTARĄ